NSV’46 vindt in Koudekerk-aanvaller Olaf Bakker toekomstig spits

Noorden | NSV’46 is in zijn zoektocht naar een toekomstige aanvalsleider uitgekomen bij Olaf Bakker. De fysiek sterke spits, die voor komend seizoen zijn jawoord gaf aan de Noordenaren, komt over van vv Koudekerk en staat nu al te popelen zijn kunsten weer te kunnen vertonen in een eerste elftal.

De pas 21-jarige Bakker maakt al sinds zijn negentiende deel uit van de hoofdmacht van Koudekerk, waar hij twee seizoenen terug nog tot veertien treffers kwam in de derde klasse. Ondanks zijn productiviteit veranderde na zijn debuutjaar zijn perspectief op speeltijd onder trainer Jarno Verweij en ook opvolger Sander van Dijk kiest dit seizoen voor een ander type aanvaller. Vaker dan hem lief was moest hij dus vanaf de bank toekijken, wat hem deed besluiten verder te kijken. Via de schoonvader van toekomstig NSV’46-trainer Arjen Linstra, waar Bakker werkzaam is, ging het balletje rollen. Hij kwam in contact met Linstra, die ook nog eens zijn trainer was toen hij op vijfjarige leeftijd kennismaakte met het spelletje bij de zogenoemde hummels van Koudekerk, en de twee kregen elkaar enthousiast.
“Nadat ik met Arjen in contact kwam, was ik wel benieuwd naar zijn verhaal en heb ik met hem en Stefan van Tol een gesprek gevoerd op de club. Hierbij kreeg ik direct een heel goed gevoel”, liet de geboren Koudekerker in gesprek met ons weten. Dit met een jawoord van Bakker tot gevolg afgelopen donderdagavond laat.

Wel moest hij goed nadenken of hij de stap wilde maken en trekt hij de deur bij zijn dorpsclub met pijn in het hart achter zich dicht. “Er veranderd natuurlijk wel een hoop bij zo’n overstap. Ik heb heel mijn leven bij Koudekerk gespeeld en woon op honderd meter van de club. Nu moet ik straks dus driemaal per week naar Noorden, maar misschien dat ik wel kan carpoolen met de trainer die komt ook uit Koudekerk natuurlijk. Maar ik moest verder kijken, ook om mezelf te ontwikkelen en om het plezier te houden in het voetbal. Het is niet helemaal geworden hoe ik het voor ogen had bij Koudekerk en moet het nu vooral doen met invalbeurten. Na mijn succesvolle debuutjaar waarin veel wedstrijden speelde, had ik als doelstelling mezelf vast in de basis te spelen. Maar dat is niet helemaal gelukt en hierbij moet ik ook naar mezelf kijken. Ik heb het ook niet kunnen brengen en daarnaast kozen de trainers liever voor een andere type spits. Meer technische aanvallers waar ik meer een aanspeelpunt ben. Dan ga je nadenken, ‘Is dit het me nog waard iedere week?’. Want waar je eerst blij bent met elke invalbeurt, ga je naarmate je ouder wordt toch meer verwachten. En dus ben ik verder gaan kijken. Nu kan ik alleen maar zeggen dat ik blij ben met mijn beslissing en er naar uitkijk om volgend seizoen voor NSV’46 te spelen.”

Linstra kent de spits dus goed en zag hem dan ook graag naar Noorden komen. “Bij ons gaan er wat jongens stoppen en daarom zijn versterkingen van buitenaf welkom, zeker als zich een buitenkansje als deze voordoet. Ik ken Olaf al van kleins af aan en ik ben wel echt gecharmeerd van hem als spits. In mijn ogen is hij een echte kapstok-spits. Eentje die keihard werkt voor zijn ploeg en ondanks zijn indrukwekkende fysiek ook nog redelijk snel is. Qua leeftijd en potentie is hij een meer dan mooie optie voor ons en ook als persoon zien wij Olaf van toegevoegde waarde zijn voor de huidige spelersgroep” aldus de man die komend seizoen het stokje overneemt van Dennis Tijssen in Noorden.

 

Door: Luuk Valentijn
Actiefoto: © vv Koudekerk

Voorbeschouwing speelronde 17 (zaterdag 8 maart)

Nicolaas Boys kan opnieuw niet winnen van laagvlieger Roodenburg