Nieuwkoop | Het is SV Nieuwkoop voor de tweede maal dit seizoen gelukt om een 4-1 overwinning te boeken. Nadat het eind oktober met die cijfers won bij Arsenal, moest nu het laag geklasseerde VSV op het eigen Sportpark de Dulen er aan geloven.
Waar Nieuwkoop afgelopen seizoen moeizaam scoorde en weinig tegen kreeg is dat deze voetbaljaargang precies omgedraaid. Reden voor Rick Pouw om na de 4-4 van vorige week de noodklok te luiden en te stellen dat er defensief iets moest veranderen. Arjan van der Laan gaf hier gehoor aan en liet zijn ploeg iets meer inzakken, liet Dave Verhage ons desgevraagd weten. “We hadden ervoor gekozen om iets meer in te zakken en hun te laten komen, waardoor er ruimtes achter hun verdediging ontstonden. Hier hebben we vervolgens goed gebruikt van gemaakt. Nu is het ook wel iets makkelijker praten want deze wedstrijd kregen we ook de gelegenheid om in te zakken, aangezien we voor rust een 2-0 voorsprong pakten. Afgelopen week stonden we grote delen van de wedstrijd achter of gelijk, waardoor je toch iets moest gaan forceren.”
Nieuwkoop had dus voor de rust een 2-0 voorsprong ingenomen. Het was Verhage zelf die na een mooie aanval zelf de score opende. Hij werd door Richard Voorend op schitterende wijze met een balletje achter het standbeen vrij voor het VSV doel gezet en faalde niet. Bij de tweede Nieuwkoopse treffer waren de rollen omgedraaid. Verhage controleerde een dieptepass van Robin Voorend en legde het leer keurig af op Richard Voorend die bij zijn directe tegenstander wegdraaide en de 2-0 tegen de touwen schoot. Nieuwkoop domineerde het duel maar kreeg vlak voor men de kleedkamers opzocht toch een tegenvaller te verwerken toen VSV vanuit het niets – na een scrimmage voor het doel van Thomas Boekestein – de marge wist terug te brengen tot één.
De thuisploeg kwam daarna sterk uit de kleedkamer, vastberaden de drie punten snel veilig te stellen. Boy Vork bracht de marge terug naar twee nadat hij de bal hoog op het veld veroverde en na een één-tweetje de bal weer voor de voeten kreeg en VSV-doelam Mario Veldt in de korte hoek het nakijken gaf. Nieuwkoop zakte in en hoopte in de counter nog een keer terug te slaan, moest hier lang op wachten maar uiteindelijk sloeg met via Robin Voorend nog eenmaal toe. Hij werd middels een lange bal achter de VSV-verdediging op Veldt afgestuurd, behield zijn kalmte en bepaalde de eindstand op 4-1.
“Aan de goals ligt het dit seizoen niet, nu moeten er nog voor gaan zorgen dat we er minder tegen krijgen”
Dave Verhage vond dat zijn ploeg een goede pot speelde
“We hebben in mijn ogen een hele goede pot gespeeld. We hebben eigenlijk grotendeels van de wedstrijd gedomineerd, alleen maakten we het onszelf nog even moeilijk door die tegentreffer vlak voor rust waardoor het toch weer een soort van spannend werd. Maar middels mooi voetbal en goede goals hebben we de zege vervolgens alsnog naar ons toegetrokken”, keek Verhage terug op de wedstrijd. “Aan de goals ligt het dit seizoen niet, we hebben er al zeventien gemaakt. Nu moeten we met deze speelwijze er nog voor gaan zorgen dat we er minder tegen krijgen, dat hebben we tegen VSV in ieder geval goed gedaan!”
Door de zege is Nieuwkoop de onderste regionen nu wel ontstegen en kan men zich misschien gaan richten op de subtop. Het gat naar nummer vier Kagia bedraagt namelijk slechts drie punten.
Bekijk hier de uitslagen en de stand in 2A.
Opstelling SV Nieuwkoop:
Thomas Boekestein; Tim Waning (85. Thom Kroese), Mike Boelee, Rick Pouw; Kaj van de Heuvel, Jeffrey van Lith © (46. Justin Courdier de Croust), Tjerk Huis, Boy Vork, Robin Voorend; Richard Voorend, Dave Verhage (70. Auke Westerduin)
Door: Luuk Valentijn | Archieffoto: Kees Verhaar


