Nieuwkoop | Op zaterdag 24 mei 2025 wordt voor de zevende keer de Jeugdtriathlon Nieuwkoop georganiseerd: een sportief evenement voor kinderen van 7 t/m 15 jaar. Dit evenement vindt plaats in hetzelfde weekend als de “grote triathlon” voor volwassenen dat op zondag plaatsvindt. Kortom een echt Nieuwkoops triathlon weekend.
Doel van de jeugdtriathlon is vooral om op een sportieve en laagdrempelige manier kennis te maken met deze sport. Zoals de naam al zegt bestaat de sport uit 3 onderdelen: zwemmen, fietsen en hardlopen. Het zwemmen vindt plaats in zwembad De Wel, het fiets- en looponderdeel door de kern van Nieuwkoop. Met uiteindelijk een finish op het podium van de grote triathlon op het evenemententerrein tegenover sporthal De Steupel. Hoe gaaf is dat!
Om te kunnen deelnemen hoef je echt geen geoefende triatleet te zijn. Als je een beetje sportief bent en je beschikt over een zwemdiploma kun je al deelnemen. Twijfel je nog? Op zaterdag 10 mei wordt er een clinic georganiseerd om te oefenen en te leren hoe een triathlon in zijn werk gaat. Alle deelnemers aan de jeugdtriathlon ontvangen na afloop een herinneringsmedaille.
Ook wordt er ieder jaar een goed doel aan het evenement gekoppeld. Dit jaa is er gekozen voor Stichting Het Gehandicapte Kind.
Meer informatie en inschrijven kan via deze link.