Moerkapelle | Begin oktober konden voor de laatste en enige keer de handen in de lucht na het laatste fluitsignaal toen Sportief bij ASW wist te winnen. Sindsdien werden er nog twee punten behaald. Sportief heeft grote moeite het net te vinden, zo bleek ook afgelopen zaterdag weer op bezoek bij Moerkapelle. De ploeg van Arjen Linstra wist wel eenmaal raak te prikken in een verder zeer matig duel en stapte zodoende als winnaar het veld af.
Het seizoen valt voor Sportief niet meer te redden. Men houdt weliswaar de goede moed erin en gaat steevast iedere zaterdag met de kin omhoog het veld in, men zal zich moeten neerleggen dat het diep onderin de vijfde klas zal eindigen. Het doel zal zijn om de rode lantaarn weer over te dragen aan vv De Rijnstreek en misschien nog een plaatsje te klimmen, maar hiervoor zal er wel eens een keer een driepunter gepakt moeten worden.
Beide ploegen begonnen aftastend aan het duel en het duurde dan ook even voordat deze op gang kwam. De thuisploeg deelde enkele speldenprikjes uit en hierbij kwam het gevaar vooral van aanvaller Mike van der Vlist die de Sportief-verdediging bezighield. Men had moeite hem af te stoppen en de handige dribbelaar werd dan ook meermaals onreglementair afgestopt. Een vrije trap op randje zestien, na weer een overtreding op Van der Vlis, leverde het eerste gevaar op. Doelman Ramon Alblas kon de inzet ternauwernood keren. De rebound werd binnen gewerkt, maar Sportief kon opgelucht ademhalen daar er buitenspel was geconstateerd. De eerste kans voor Sportief kwam op naam van Sven van Oudenallen maar zijn poging ging rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Kees Okker ontsnapte niet veel later aan een rode kaart toen hij het met een keiharde charge op beide benen van Van der Vlist voorzien had. De scheidsrechter spaarde de back door het bij geel te houden.
Op slag van rust kende de leidsman ook clementie richting de thuisploeg toen Quinten Langelaan binnen de beruchte lijnen naar de grond werd gewerkt. Waar de meeste mensen aan een strafschop dachten, wuifde de man in het zwart de verzoeken weg.
Moerkapelle ging in het tweede bedrijf op zoek naar het doelpunt en kreeg langzaam maar zeker iets meer de overhand. Het doelpunt kwam er ook en het mocht geen verrassing zijn dat deze op naam kwam van Van der Vlist, die een voorzet op waarde inschatte en met een mooie voetbeweging Alblas op het verkeerde been zette.
Sportief liet het er niet bij zitten en ging op zoek naar de gelijkmaker maar het creëerde niet meer dan twee goede kansen in het restant van de wedstrijd. De grootste was voor Justin Verkerk maar hij raakte de buitenkant van de paal. Zelf kroop de ploeg van Jan Wouters nog een aantal keer door het oog van de naald. Het lag achterin aardig open, waardoor de thuisploeg meermaals gevaarlijk voor Alblas op dook maar ook zij kende de nodige moeite de kansen om te zetten in goals.
Zo bleef het dus bij een magere 1-0 in Moerkapelle en blijft Sportief dus vooralsnog laatste.
Bekijk hier de uitslagen en de stand in 5B.
Opstelling vv Sportief:
Ramon Alblas; Kees Okker, Michael Vijfhuizen, Bart van Middelkoop, Florian Nieuwkoop (65. Jorg van der Laan); Quinten Langelaan, Robin de Vink, Tosca Wens ©; Justin Verkerk, Mees Bodt (56. Sander de Groot), Sven van Oudenallen (31. Roy Querreveld)
Door: Luuk Valentijn | Archieffoto: Kees Verhaar