Nieuwkoop | Op het eigen Sportpark De Dulen heeft SV Nieuwkoop een punt overgehouden aan het duel met het hooggeplaatste UVS. In een wedstrijd met kansen over en weer waren de bezoekers uit Leiden voor rust de bovenliggende partij, maar knokte de mannen van Arjan van der Laan zich na de pauze terug naar een gelijkspel.
UVS begon scherp aan de wedstrijd en liet al vroeg van zich horen. In de vierde en zesde minuut werd het doel gezocht, maar beide pogingen gingen naast. In de negende minuut was het echter wel raak: uit een vrije trap van zo’n twintig meter schoot oud-prof Randy Wolters de bal fraai en onhoudbaar binnen en zorgde zo al vroeg voor de 0-1.
Ook daarna bleef de ploeg die meedoet om het kampioensschap dreigend. Doelman Thomas Boekestein moest handelend optreden bij een hard schot. Even later claimden de bezoekers nog een strafschop na vermeend hands van aanvoerder Joris Verweij die de bal op het lichaam kreeg toen Boekestein andermaal een doelpoging onschadelijk maakte. Gelukkig voor Nieuwkoop was de scheidsrechter een andere mening toebedeeld dan de appellerende aanvallers van UVS.
De thuisploeg liet zich echter ook niet onbetuigd. Snel na deze Leidse kansen was Boy Vork dichtbij de gelijkmaker, maar zijn schot spatte uiteen op de lat. Halverwege de eerste helft volgde nog een gestuit schot en Tim Waning kreeg een goede kopkans, die werd gepakt door de keeper. De rebound leverde nog een schot op, dat over het doel van doelman Gijs Jansen ging.
Vlak voor rust was UVS nog dicht bij de 0-2. In de blessuretijd van de eerste helft belandde een schot op de paal. In de rebound wist de Nieuwkoopse verdediging redding te brengen, waarna een tweede inzet over ging. Zo ontsnapte Nieuwkoop dus vlak voor de thee aan een geweldige opdonder.
“Maar er waren over en weer goede kansen, waarbij wij vergeten te scoren”
Boy Vork sprak van een leuke wedstrijd voor de toeschouwers
Ook na rust begon UVS sterker. In het eerste kwartier na de pauze kregen de bezoekers drie goede mogelijkheden, maar de oranjehemden bleven overeind.
Halverwege de tweede helft viel dan toch de gelijkmaker. In de 68e minuut was het Dave Verhage die vanaf de rechterkant doorkwam én doeltreffend uithaalde en daarmee de stand op 1-1 bracht.
In de blessuretijd kreeg Nieuwkoop nog een uitgelezen kans op de overwinning. Robin Voorend werd diep gestuurd, waarbij aanvankelijk de vlag omhoog ging. De scheidsrechter liet doorspelen, maar Voorend schoot de bal uiteindelijk naast.
Boy Vork kon zich vinden in de puntendeling. “Dit was denk ik vooral een leuke wedstrijd voor de toeschouwers. UVS begon erg goed, waar wij zelf wat zoekende waren. Zij komen dan ook terecht op 0-1. Maar er waren over en weer goede kansen, waarbij wij vergeten te scoren.” Zelf was hij ook dichtbij met een mooi schot dat op de lat uiteen spatte. “Ja dat was zonde. Wij hebben denk ik de grootste kansen gekregen. Die gaan er helaas niet in. De tweede helft pakten wij het beter op en kregen wij naar mijn idee ook meer controle. Al met al een verdiend gelijkspel tegen een goede ploeg.”
Met een punt tegen de titelkandidaat voelt het verlies van vorige week tegen laagvlieger VSV nog zuurder geeft hij desgevraagd aan. “Ja zeg dat! Anders hadden wij bovenin mee blijven doen. Nu nog drie wedstrijdjes lekker voetballen en dan zit het seizoen er voor ons wel op denk ik.”
Door de remise lijkt ook UVS uitgespeeld als titelkandidaat, in de derde periode heeft men ook de koppositie uit handen gegeven.
Bekijk hier de opstelling en de stand in 2A.
Opstelling SV Nieuwkoop:
Thomas Boekestein; Lucas Kooy, Rick Pouw, Mike Boelee, Joris Verweij; Tim Waning, Tjerk Huis (68. Jeffrey van Lith), Boy Vork (68. Thijs Spanjer), Dave Verhage (89. Auke Westerduin); Robin Voorend, Richard Voorend
Door: Rick Sinnige en Luuk Valentijn


